ANASAYFA Spor Fenerbahçe'den kulüp doktoru Karanlık hakkında açıklama

Fenerbahçe'den kulüp doktoru Karanlık hakkında açıklama

Fenerbahçe, son dönemde yaşanan sakatlıların ardından kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık ile ilgili gündeme gelen tartışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.
YAYINLAMA: 06 Aralık 2023 / 16.36
GÜNCELLEME: 06 Aralık 2023 / 16.36
YAZAR: Tahsin Kemer

Fenerbahçe, son dönemde yaşanan sakatlıların ardından kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık ile ilgili gündeme gelen tartışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'den kulüp doktoru Karanlık hakkında açıklama

Son dönemlerde Fenerbahçe formasını giyen Fred, Djiku, Becao, Serdar Aziz, Miha Zajc gibi önemli oyuncuların sakatlanmasının ardından kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, medya ve taraftarlar tarafından tartışma konusu olmuştu.

Fenerbahçe resmi internet sitesinde yaptığı açıklama ile kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık'a güvenlerinin tam olduğunu açıkladı.

Fenerbahçe açıklamasında sakatlıkların çoğunluğu darbe sonucu meydana geldiğini ve  teşhis ve tedavi sürelerinin öngörülen sınırlar içerisinde gerçekleştirildiğini ifade etti.

Fenerbahçe yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bir süredir sosyal medyada başlayan daha sonra geleneksel medyaya yansıyan kulüp doktorumuz Ertuğrul Karanlık ile ilgili spekülasyonlar üzerine açıklama yapma gerekliliği doğmuştur. Kulübümüzde tedavi süreçleri; kulüp doktorumuzun kontrolünde, oluşan sakatlıkların konumuna göre yurt içi ve yurt dışı uzmanlarına da danışılarak profesyonel şekilde yürütülmektedir. Tüm oyuncularımızın, kulüp tedavi programı önerisi dışında, durumları hakkında kendilerinin de başka uzmanlara danışma hakları mevcuttur. Sezon başından itibaren çoğunluğu darbe sonucu meydana gelen sakatlıklar ile ilgili teşhis ve tedavi süreleri, öngörülen sınırlar içerisinde gerçekleştirilmiş olup hiçbir oyuncumuz kulüp dışı tedaviye gerek duymamışlardır. Bu vesile ile vurgulamak isteriz ki; kulübümüzün doktorlarımıza ve sağlık ekibimize güveni tamdır. Taraftarlarımızdan, özellikle son günlerde öne çıkan, gündem yaratan eski futbolcuların ve bazı yorumcuların gerçek dışı söylemlerini dikkate almamalarını bekliyoruz. Bahsi geçen yorumcuların ve eski futbolcuların geçmiş camiaları göz önünde bulundurulduğunda, yaratılmak istenen gündemin nasıl bir amaca hizmet etme hedefi taşıdığı da açıkça görülecektir. Sezon hedeflerine odaklanmış takımımızın ve camiamızın iç huzurunu bozmaya yönelik bu tip speskülasyon, saldırı ve yalanlardan takımımızı korumamız camiamızın en önemli sorumluluklarındandır. Bu sebeple söz konusu spekülasyonların ciddiye alınmamasını hassasiyetle rica ediyoruz."

Sakatlanan oyunculardan Fred, Djiku ve Serdaz Aziz'in tedavi süreçleri tamamlandı ve antrenmanlara başladı. Ayrıca Fenerbahçe'nin Sivasspor ile oynadığı son lig maçında Fred, karşılaşamaya ilk 11'de başladı. Djiku'nun da 9 Aralık Cumartesi oyanancak olan Beşiktaş maçında forma giymesi bekleniyor.  

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Fenerbahçe Beşiktaş derbisine deplasman seyircisi alınacak mı?

Fenerbahçe Beşiktaş derbisine deplasman seyircisi alınacak mı?